Cilt Lekelerine İyi Gelen Yağlar Nelerdir?

cilt lekelerini gidermeye yardımcı bitkisel çözümler

Dönemsel olarak ortaya çıkabilen cilt lekeleri, müdahale edilmediği takdirde cilt dokusuna yerleşmeye ve kalıcı bir hal almaya başlayabilir. Bu nedenle cilt lekelerinin giderilmesi için erken müdahale son derece önemlidir. Cilt lekeleriyle ne kadar erken savaşmaya başlarsanız, alacağınız sonuçlarda bir o kadar olumlu olacaktır. Ancak cilt lekelerini giderme konusunda sorun yaşıyor ve hangi ürünleri kullanmanız gerektiğine dair soru işaretleri taşıyorsanız, hepsini bir kenara bırakın! Bu yazımızda size, doğanın bize sunmuş olduğu muhteşem bitkilerden elde edilen yağlardan hangilerinin cilt lekelerinizi gidermeye yardımcı olacağını söyleyeceğiz. Merakınızı artırmadan, incelemelerimize geçelim!

Biberiye Yağı

Antik Çağ’da medeniyetlerin kutsal olarak kabul ettiği biberiye yağı, sayısız faydasıyla geçmişten günümüze kullanılmaya devam ediyor. Antioksidan açısından zengin bir içeriğe sahip olan biberiye yağı; cilt bakımında sabit bir yağ ile seyreltilip uygulandığı takdirde cilt üzerinde oluşan sivilce ve akne oluşumlarını yatıştırmaya, cilt lekelerinin giderilmesine ve cilt dokusunun sıkılaşmasına yardımcı olur. Göz altı morluklarının da giderilmesine biberiye yağı oldukça etkilidir. Ancak biberiye yağı, uzun süreli kullanımlarda ciltte tüylenmeye neden olabilir. Vücut tüylerinizden kolayca kurtulmanıza yarayacak ipuçları için “ Doğal Yollarla Vücut Tüylerinden Kurtulma Yöntemleri” yazımızı da ziyaret edebilirsiniz!

 biberiye yağı
biberiye yağı

Kuşburnu Yağı

Son dönemlerin gözde dermokozmetik ürünü kuşburnu yağı, cilt lekelerinin giderilmesi için akla gelen ilk yağlardan biridir. Kuşburnu yağı içeriğindeki zengin vitamin ve omega-3 kaynaklarıyla cilt dokusunda meydana gelen ton eşitsizliklerinin giderilmesine yardımcı olur. Sabah veya akşam kullanmayı tercih ettiğiniz kuşburnu yağını, yağlı cilt dokunuzu gidermek için de tercih edebilirsiniz. Kuşburnu yağı kullananların faydalarıyla tekrar tercih sebebi olan kuşburnu yağı satın alırken %100 doğal olmasına da dikkat etmelisiniz!

kuşburnu çekirdeği yağı
kuşburnu çekirdeği yağı

Jojoba Yağı

Genellikle saça faydalarıyla ön plana çıkan jojoba yağı, leke gidermede de son derece etkin! Cildin nemlenmesine, akne oluşumunun azalmasına yardımcı olan jojoba yağı cilt lekelerinin de görünümünün azalmasına yardımcı olur. Başka cilt bakım yağlarıyla kullanıldığında, diğer yağların da etkinliğinin artmasına ve beklediğiniz sonucun pozitif yönde artmasına yardımcı olur. Kolayca emilimi sağlayan bu yağ, düzenli olarak kullanıldığında lekelerin oluşmasına neden olan hücrelerin de etkisini azaltır. 

jojoba yağı
jojoba yağı

Limon Yağı

Limon kabuğundan elde edilen limon yağı, esansiyel bir yağdır. Aromateröpik etkileriyle kendini kanıtlamış bu yağ, cilt bakım rutinlerinde de oldukça değerlidir. İçeriğindeki zengin kaynaklarıyla cilt bariyerlerine işleyerek lekelerin giderilmesine yardımcı olur. Ancak unutulmamalıdır ki, limon yağı çok güçlü bileşenlere sahip olduğundan muhakkak bir sabit yağ ile seyreltilip kullanılmalıdır. Aksi halde cilt tahribatlarına neden olabilir. 

limon yağı
limon yağı

Cildimiz, en değerli hazinemizdir. Ve biz, onu korumalıyız! Cilt bakım rutinlerinizi desteklemek adına doğanın mucizelerini keşfetmenizi, teninizi kusursuz hale getirecek bu yağları deneyebilirsiniz. Cilt bakımıyla ilgili daha fazla bilgi için, Dr.Genius’u takip etmeyi unutmayın!

You May Also Like

Hint Yağı’nın Faydaları Nelerdir?

Üzüm Çekirdeği Yağı’nın Mucizevi 6 Faydası 

hangi cilt tipine sahipsiniz?

Hangi Cilt Tipine Sahipsiniz?

Doğal Yollarla Vücut Tüylerinden Kurtulma Yöntemleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir