Doğal Yollarla Vücut Tüylerinden Kurtulma Yöntemleri

Kol, bacak, koltuk altı, ya da genital bölge… Bu bölgedeki tüyleri kim acısız ve kalıcı sonuçlarla temizlemek istemez ki? Sir, ağda gibi yöntemler acı verdiğinden, zaman zaman cilt tahribatı oluşturduğundan birçok kadın, doğal yöntemlerle tüylerini temizlemenin yollarını arıyor. Eğer sizde sıklıkla almak zorunda kaldığımız, vücudumuzdaki istenmeyen tüylerin en yoğun çıktığı bu bölgeler için kalıcı sonuçlar arıyorsanız doğanın bize sunduğu mucizeleri tanımalısınız! 

Ceviz Kabuğu Kürü

Gerekli malzemeler:

  • Bir miktar kuru ceviz kabuğu
  • Bir su bardağı kadar su

Oldukça basit iki malzemeden oluşan ceviz kabuğu kürü, istenmeyen tüyler ile savaşmada kullananların en iyi sonuç aldığı karışımların başında geliyor. Kısa sürede hazırlayabileceğiniz bu karışı gelin nasıl hazırlayacağınızı inceleyelim:

Gerekli bütün önlemleri aldıktan sonra, herhangi bir tehlike yaratmayacak şekilde kuru ceviz kabuklarını yakın. Yanan kabukların küllerini karışımdan ayırın ve üzerine su ekleyin. Karışımın kremsi, sürülebilir kıvamda olması önemli! Ardından hazırladığınız karışımı gece dinlendirmeye bırakın. Yaklaşık 12 saat geçtikten sonra karışımı cildinize sürebilirsiniz. Ancak alerjik bir reaksiyon vermemek, cilt tahribatı yaşamamak için öncelikle vücudunuzun küçük bir kısmında denemenizi tavsiye ediyoruz. Herhangi bir acı, yanma, reaksiyon olmazsa tüylerden kurtulmak istediğiniz bölgeye sürebilirsiniz. Ancak, hatırlatmakta fayda var ki; ceviz kabuğu kürü tüyler alınmadan önce, tüylerin üstüne uygulanmalıdır. Takriben üç gün kullanarak etkisini görmeye başlayabilirsiniz.

Hamam Otu Mucizesi

Gerekli malzemeler:

  • Hamam otu tozu
  • Bir su bardağı kadar su

Bu sefer yakmıyoruz, yıkmıyoruz! Bu iki malzemeyi kremsi bir kıvama kadar karıştırmanız, istenmeyen tüylerden kurtulmak için yeterli. Hamam otu tozu güçlü bileşenlere sahip olduğundan öncelikle belli bir bölgede denemeniz ve ardından tam anlamıyla uygulamanız daha doğru olacaktır. Herhangi bir reaksiyon yoksa, kürü istediğiniz bölgeye 3-4 dakika kadar sürüp beklemeniz ve silmeniz gerekir. Tıpkı bir önceki kürümüzde uyguladığımız gibi, tüyler üstüne uygulanmalıdır. 

Hamam otunun tozu ile hamam otu yağının farlı şeyler olduğunu da eklemek isteriz. Toz hali, tüyler için daha etkin sonuç verebilecekken; yağ hali, kıl köklerini yumuşatmaya yarayacaktır. Aktarlardan tamamen organik, doğal hamam otu tozu almanızda çok önemli. 

Karınca Yumurtası Yağı

Vücut tüylerinden tamamen kurtulma için çözüm arayanların en sık karşılaştığı ürünlerden biri elbette, karınca yumurtası yağıdır. Karınca yumurtası yağı, Osmanlı’dan günümüze kullanılan geleneksel yöntemlerden biridir. Türkiye’de aktif olarak karınca yumurtası yağı üretilmediğinden; yurt dışından ithal olarak aktarlara, eczanelere gelen organik karınca yumurtası yağından satın almalısınız. Tüylerinizi kökten aldıktan sonra, bu yağ ile cildinize masaj yaparak 10 dakika kadar cildinize yedirmelisiniz. 

Karınca yumurtası yağı bebeklerde nasıl kullanılır ?” da, bu yağı bilenlerin merak ettiği soruların başında geliyor. Bebeklerinin cildinin oldukça hassas ve narin olması nedeniyle doktorunuza danışmadan bebek ya da çocuğunuzun cildinde uygulamamanızı tavsiye ederiz.

Hatırlatmakta fayda var ki, bu uygulamalar cilt tipinize, kıl kökünüze ve daha birçok etmene bağlı olarak kişiden kişiye farklı sonuçlar gösterebilir. Kullanıcı deneyimlerinde en etkili kıl alma yöntemleri başında gelen; sizin için derlediğimiz bu karışımlara bir şans vererek siz de değişimin kapısını aralayabilirsiniz!

You May Also Like

Hint Yağı’nın Faydaları Nelerdir?

Üzüm Çekirdeği Yağı’nın Mucizevi 6 Faydası 

hangi cilt tipine sahipsiniz?

Hangi Cilt Tipine Sahipsiniz?

cilt lekelerini gidermeye yardımcı bitkisel çözümler

Cilt Lekelerine İyi Gelen Yağlar Nelerdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir