Erkek Saç Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç bakımı kadınlar kadar erkekler için de önemli olan bir konudur. Saç bakımı denilince kadınların bakım rutinleri ön planda olsa da erkekler için saç bakımı da dikkatli ve özenli yapılması gereken bir bakım türüdür. Doğru şekilde saç bakımı yapılmazsa; kepeklenme, saç dökülmesi, cansız görünen saçlar ile karşı karşıya kaçınılmazdır. Özellikle jöle, saç şekillendirici krem ve spreyler saçı yıpratmaktadır. Erkeklerin etkileyici bir imaja sahip olması için önemli olan saçların ihtiyaç duyduğu doğru bakım ipuçlarını derlediğimiz “Erkek Saç Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenlerbaşlıklı bu yazımızda erkek saç bakım rutini için püf noktaları ve dikkat edilmesi gereken noktaları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

  • Saçınızı şampuanla yıkadıktan sonra saç kremiyle de yıkayın!

Saç şampuanları saçı temizlerken saç kremleri saçınızın yumuşamasına ve beslenmesine yardımcı olur. Saç kreminin düzenli olarak kullanılması saçınızın daha az yağlanmasına ve daha uzun temiz kalmasına yardımcı olur. Erkek saç bakım rutininize ekleyeceğiniz en önemli ürünlerden biri olan saç kremi kullanarak saçınızın nem dengesini kolaylıkla koruyabilirsiniz.

  • Saç şekillendirmede jöle ve sprey kullanmaktan kaçının!

Şekillendirilmiş saçlar, erkeklerin imajını pekiştiren ve güçlendiren önemli bir faktördür. Saç şekillendirme sürecinde jölelerden ve saç spreylerinden faydalanmak saç tellerinizin yıpranmasına yol açar. Kullandığınız şekillendirici ürün saç tellerinizi kaplayarak saçlarınızın güçsüzleşmesine ve cansızlaşmasına yol açar. Şekillendirme sürecinde kozmetik ürün kullanmak istiyorsanız yumuşak yapılı saç spreyleri tercih edebilirsiniz.

  • Güneş ile uzun süre temastan kaçının!

Özellikle yaz mevsiminin gelmesiyle güneşe maruz kalma sürelerimiz de arttı. Güneş ışınları, saçın nem dengesini bozar. Bozulan nem dengesi de saç dökülmeleri arttırır. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalmamak için yapmanız gereken şey güneşli günlerde şapkalardan yararlanmak.

  • Saç güçlendirici doğal ürünleri rutininize ekleyebilirsiniz!

Saç bakımı sürecinde şampuan, saç kremi gibi profesyonel bakım ürünlerinin yanı sıra erkek saç bakımı zeytinyağı, erkek saç bakımı argan yağı, Hindistan cevizi yağı gibi saçı besleyen, güçlendiren doğal ürünlerden faydalanabilirsiniz.  Saçınızı besleyen, güçlendiren ve canlandıran Hindistan cevizi yağı gibi doğal yağları saç maskesi olarak kullanabilirsiniz.

  • Saç maskesi kullanmayı deneyin!

Kadınların bakım rutinleri arasında yer alan, hatta olmazsa olmaz diye nitelendirilebilen bakım ürünlerinden biri olan saç maskeleri, saç bakım rutininize ekleyebileceğiniz ürünlerden biri. Çeşitli özelliklere sahip olan saç maskeleri arasından saç tipinize ve ihtiyacınıza en uygun olan maske ya da maskeleri seçerek saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

  • Denize ve havuza girdikten sonra saçınızı yıkayın!

Tuzlu deniz suyu ya da klorlu havuz suyu saçınızın yıpranmasına ve daha kırılgan bir yapıya sahip olmasına yol açmaktadır. Denize ya da havuza girdikten sonra saç sağlığınızı korumak için tatlı su ile saçınızı yıkayıp tuzdan ve klordan arındırmanız daha güçlü bir saça sahip olmak için yapmanız gerekenler arasında!

 

 

 

You May Also Like

Kıvırcık Saç İçin Saç Bakım Önerilerini Listeledik!

Saç Nezlesi Nedir, Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Her Saç Tipine Uyum Sağlayan Yeni Nesil Bakım: Akıllı Şampuan

Doğru Saç Bakımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir