Evde Yapabileceğiniz 6 Doğal Saç Maskesi

Evde Yapabileceğiniz 6 Doğal Saç Maskesi

Hepimiz zaman zaman saçlarımızın sağlıklı görünmediğini düşünürüz. Kepeklenen , hacimsiz , mat görünümlü saçlar canımızı sıkar. Ve bazen bunu engelleyecek çözümler bulmakta zorlanırız.

‘’Her yolu denedim ama çözüm bulamadım’’ diyorsanız evde kolayca bulabileceğiniz malzemelerle yapabileceğiniz; tamamen doğal maskeleri uygulamalısınız!

1- İnce ve seyrek saçlara elveda!

Saçlarınız ince ve seyrekse hemen herkesin evinde bulunan 4 malzeme ile güçsüz saçlara elveda diyebilirsiniz! İçinde bol miktarda aminoasit bulunduran yumurta sarısı ve muz, saçları güçlendiren en önemli malzemelerin başında geliyor. O zaman gelelim maske tarifine!

2 yumurta sarısı, 2 adet muz, 2 yemek kaşığı zeytinyağı ve 3 yemek kaşığı balı pürüz kalmayana kadar iyice karıştırın. Karıştırdığınız karışımı, saçlarınıza iyice yedirerek; 20- 30 dakika kadar bekletin. Ardından saçınızı soğuk su ile durulayın ve sonucu bekleyin! Değişimi hızlıca fark edeceğiniz bu maskeyi, her duştan önce uygulamayı aksatmayın!

2- Saçınızın kaybettiği ışıltıyı geri kazandırın!

Doğru beslenemeyen saçlar ışıltısını kaybeder ve mat bir görünüm kazanır. Bu da biz kadınların en son isteyeceği şey olur herhalde! Ancak saçlarınız mat görünüyor, ışıltısını kaybettiyse korkmayın! Çünkü portakalın mucizevi etkisi saçınızın kaybettiği parlaklığı geri getirecek! Nasıl mı?

1 adet portakalın suyunu sıkın. Üzerine yarım bardak su eklediğiniz portakalın suyuna; 1 çorba kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı sandal ağacı yağı ekleyin. Karışımı iyice çırpın. Saçınıza uygulayıp, 20 dakika kadar bekleyin. Ardından saçınızı ılık su ile durulayıp ayna karşısında parlayan saçlarınızın keyfini çıkartın

3- Tek bir saç teliniz bile dökülmesin! 

‘’Her yerde saç var, yerlerde saçlar…Kimin bu saçlar? ‘’ diyor ve dökülen saçlarınızı sadece izlemekle yetiniyorsanız, sizi hemen mutfağa alalım! Üç basit malzemeyle saç dökülmesine engel oluyoruz!

1 adet patatesin suyunu pressleyerek çıkarın. İçine aloe vera ve 1 yemek kaşığı bal eklediğiniz karışımı masaj yaparak saç diplerinize iyice yedirin. Bir havluya sararak 20 dakika kadar bekleyin. Bekleme süreniz bittiğinde saçınızı durulayın. Haftada iki kez yapabileceğiniz bu maskeyle gözle görülür bir fark elde edeceğinize eminiz!

4- İnatla uzamayan saçlara çözüm basit!

Saçlarınız ne yaparsanız yapın uzamıyor; kestirmek kolay ama uzatmak çok zor diyorsanız, sizi böyle alalım! İki basit malzeme ile saçlarınızın hızlıca uzamasını sağlayabilirsiniz.

3 yemek kaşığı zeytinyağı ile 4 yemek kaşığı badem yağını minik bir kasede iyice karıştırın. Saç diplerinize masaj yaparak iyice yedirin. Saçınızı bir havluyla sarın. Yaklaşık bir saat kadar bekleyerek maskenin saçınızla bütünleşmesine izin verin. Badem yağı ve zeytinyağının mucizevi birleşimiyle sonucu bekleyin!

5-  Dolgun saçlara ‘’merhaba’’ !

Hacmini yitirmiş, zayıf saçlar; solgun görünmemize sebep olur. Ancak kolaylıkla hazırlayabileceğiniz avokadolu maskeniz size çare olabilir!

1 adet avokadoyu püre haline getirin ve içine bir çorba kaşığı kadar badem yağı ile birlikte yarım su bardağı süt ilave edin. Saç köklerinden uçlara doğru masaj yaparak uygulayın. 20 dakika kadar bekleyin ve ardından yıkayın. İşte, dolgun görünen saçlarınıza ‘’merhaba’’ !

6- Yağlı saç görünümüne son!

Yağlı saçlar hepimizin çilesi olur zaman zaman. Ancak yağlı saçlardan kurtulmak, zannettiğiniz kadar zor değil. Evdeki malzemelerden yapabileceğiniz basit bir maskeyle bu görünüme son verebilirsiniz!

1 yumurta beyazı ile yarım limonun suyunu karıştırın. Karışımı saç köklerinizden kulak hizanıza kadar iyice yedirin. Yaklaşık yarım saat kadar bekleyin. Daha sonrasında ılık su ile saçlarınızı iyice durulayın. Yağlı saç görünümünü yok eden maskenizi haftada bir saçınıza uygulayabilir; yeni görünümüyle saçlarınızı bir sağa, bir sola atarken Dr. Genius mucizesine teşekkür edebilirsiniz!

You May Also Like

Erkek Saç Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kıvırcık Saç İçin Saç Bakım Önerilerini Listeledik!

Saç Nezlesi Nedir, Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Her Saç Tipine Uyum Sağlayan Yeni Nesil Bakım: Akıllı Şampuan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir