Her Saç Tipine Uyum Sağlayan Yeni Nesil Bakım: Akıllı Şampuan

Saçlarınıza uygun bir şampuan bulamadığınızı mı düşünüyorsunuz? Her şeyi denedim ama faydası yok!” mu diyorsunuz? Peki, size her saça uyum sağlayan akıllı şampuanları önersek ne dersiniz? Evet, yanlış duymadınız! Her saça, uyum sağlayabilen bir şampuan var. Yeni nesil bakımın iddialı ürünlerinden biri olan akıllı şampuanları gelin yakından tanıyalım. 

 Saç Bakımı Neden Önemli? 

 Öncelikle en basitinden başlayalım: saç bakımı neden önemli? Saçlarımız, bedenimizin en değerli parçalarından biri. Kişisel bakımın da en önemli ayaklarından. Bu nedenle saç bakımı, sağlıklı bir görünüm için şart! Saç derisinin kepek görünümünden arınması, saç kırılmalarının azalması için bakım yapmak bir rutin haline getirilmelidir. Ancak hala, saç bakımınızı doğru yapma konusunda endişeleriniz varsa Doğru Saç Bakımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler” yazımızdan detaylara ulaşabilirsiniz! 

 Doğru Saç Şampuanı Nasıl Seçilir? 

 Saç bakımının en önemli adımlarından biri de, doğru saç şampuanı seçimidir. Doğru saç şampuanı seçimi için öncelikle olarak saçınızın ihtiyaçlarını iyi belirlemelisiniz. Bir şampuandan beklentiniz; kepek mi önlemek, saçınıza ışıltı mı katmak yoksa hızlı uzamasını mı sağlamak? Belki de birçoğumuzun üstüne pek de düşünmediği bu sorular, saçımızın gelecekteki sağlığını belirleyebilir. Bu nedenle saçın tipini bilmek ve bu doğrultuda çözmek istediğimiz soruna yönelik şampuanlar kullanmamız gerekir.  

 Normal saçlar için; saçın dengesini koruyacak, sebum üretini artırmayacak ürünler kullanılmalıdır. Ancak saçınızın türünü bilme konusunda sıkıntı yaşıyorsanız bunu çok küçük bir gözlemle bile fark edebilirsiniz. Saçınızı yıkadıktan sonraki 24 saatte herhangi bir yağlanma sorunu hissetmiyorsanız, normal saç tipine sahipsiniz demektir. Bu durumda da bir sorun yaşamadan normal saç tipine uygun şampuanları kullamaya devam edebilirsiniz. Yağlı saçlar içinse durum aslında tam tersi! Saçtaki sebum dengesini sağlayacak; yağlanmayı azaltacak şampuanlar tercih etmelisiniz. Ve geldik son saç tipine: kuru ve yıpranmış saçlar! Kuru ve yıpranmış saçlar genellikle kimyasal işlemlere maruz kalma sebebiyle zarar görmüş durumdadır. Bu saç tipi, nemini kaybetmiştir ve kuruluktan dolayı çabuk kırılır. Eğer ki kuru ve yıpranmış bir saça sahipseniz; yenileme ve bakıözelliği olan şampuanları tercih etmelisiniz. Peki gelelim asıl soruya: bir seçim yapmadan doğru şampuanı nasıl bulursunuz? Elbette, akıllı şampuanla… Sizi daha fazla meraklandırmadan bu şampuanıözelliklerine geçelim! 

Akıllı Şampuan Nedir? 

Akıllı şampuan, aslında seçim yapmanıza gerek kalmadan; saçınızın ihtiyacı doğrultusunda etki gösteren yeni nesil bir bakıürünü! Dünyada hızla yayılmaya başlayan bu trend, ülkemizde az da olsa bir kitleye ulaşmış durumda. Ancak saç uzmanları yakın bir zamanda bu içeriğin; diğer tüşampuanları yerinden oynatacağına emin! Saçınıza adapte olarak çalışan bu şampuan, sorunlu noktaları belirliyor ve saçınıza işliyor.  

 Akıllı Şampuanın Saça Faydası 

  • Akıllı şampuan, saçınızın ihtiyaçlarını belirleyip ona göre etki eder. 
  • İçeriği, diğer şampuanlara göre daha komplike olduğundan birçok sorunla daha iyi mücadele eder. 
  • Saçı temizleme etkisi çok daha yüksektir. 
  • Saçın nem oranını artırır. 
  • Saçın savunma mekanizmasını güçlendirir.
  • Saç derisini korur.

You May Also Like

Erkek Saç Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kıvırcık Saç İçin Saç Bakım Önerilerini Listeledik!

Saç Nezlesi Nedir, Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Doğru Saç Bakımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir