Kepeklenen ve Yıpranan Saçlar İçin Çözüm Önerileri

Günümüzde kepekli ve yıpranmış saçlar en büyük problerimizden biri haline gelmiş durumda. Bu sorunlara çözüm olması adına yüzlerce kozmetik ürünü, şampuanlar, kremler, ya da pahalı güzellik merkezlerinde uygulanan maskeler, kürler vs… hepsi de saçlardaki kepek ve yıpranmayı onarmak adına üretilmektedir. Saçlardaki bu sorunların başlıca nedenlerini sıralacayacak olursak;

Kirli hava, güneş ışınları,

Uykusuzluk, yorgunluk, stres,

Yetersiz ve dengesiz beslenme,

Kışın soğuktan korunmak adına kullandığımız bere ve şapkalar,

Saçların devamlı suretle toplu olması,

Saçları şekillendirmek adına kullandığımız kimyasal ürünler

Çok sık aralıklarla şampuan değişimi,

Yaz mevsimlerinde deniz, göl yada havuzda yüzerek tuzlu veya klorlu sudan etkilenen saçların bir de  güneş ışınlarına fazlasıyla mağruz kalması gibi etkenleri sayabliriz.

Kepeklenen Saçlara Çözüm Önerileri !

Saçlardaki kepek sorununu ortadan kaldırmanın bir kaç yöntemi bulunmaktadır. Bitkisel kürler, kepek giderici ilaçlar, kremler, şampualar gibi. Biz sizler için bir kaç bitkisel çözüm önerisinde bulunmak istiyoruz,

           ısırgan otu kürü : yaklaşık olarak 1 litre kadar suyun içine bir tutam (5 – 6 gram ) ısırgan otu atılarak 4 dakika kaynatılır ve sonrasında ılıması için bekletilir, süzülür ve sonrasında da saçlar bu suyla ıslatılır. Yaklaşık yarım saat kadar bir süre bekletildikten sonra saçlar temiz su ile yıkanır. Bu uygulamanın haftada bir kere uygulanması takdirde etkisini görebilirsiniz.

        Aspirin : kullanmakta olduğunuz normal aspirinlerden iki tanesini toz haline getirip kullandığınız şampuanın içine katıp çalkalayın, ve her banyoda önce asprin karışımlı şampuanı sonrada normal şampuanla yıkayıp durulayınız, farkı fark edeceksiniz.

Yıpranan Saçlara Çözüm Önerileri !

Yıpranmış saçlar içinde uygulanan bir takım kürler ve bakım kremleri bulunmaktadır. Çok güvendiğiniz yıpranmaya karşı onarıcı nitelikteki kaliteli ürünleri kullanmanız haricinde yukarıda bahsettiğimiz ısırgan otu kürünü de uygulamanız fayda sağlayacaktır. Çünkü Isırgan otu kürü aynı zamanda saçı besleyen ve kökten uca kadar onaran özelliğe sahiptir.

Bunlardan başka saçlarınınız yıpranmasına karşı yukarıda maddeler halinde sıraladığımız etkenlerden uzak durmaya çalışın. Özellikle de beslenmenize dikkat etmeniz bile tek başına etkili olabilecektir.

 

You May Also Like

Erkek Saç Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kıvırcık Saç İçin Saç Bakım Önerilerini Listeledik!

Saç Nezlesi Nedir, Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Her Saç Tipine Uyum Sağlayan Yeni Nesil Bakım: Akıllı Şampuan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir